ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Όσοι γονείς/κηδεμόνες ενδιαφέρεστε το/α παιδί/ά σας να παρακολουθήσει/ουν το προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου (13:15 – 15:00 ή 16:00) καθώς και την πρωινή ζώνη (007:15 – 08:00) καλείστε να υποβάλετε τη σχετική Αίτηση-Δήλωση η οποία χθες Τετάρτη 04-05-2022 μοιράστηκε σε όλους τους/τις μαθητές/τριες.

Για την εγγραφή μαθητών στην πρωινή ζώνη απαιτείται ο μαθητής/τρια να παρακολουθεί το ολοήμερο πρόγραμμα τουλάχιστον μέχρι τις 15:00.

Γίνονται δεκτές όλες οι αιτήσεις των γονέων/κηδεμόνων για φοίτηση των μαθητών/τριών στο ολοήμερο πρόγραμμα, χωρίς προϋποθέσεις.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής της αίτησης ορίζεται η Δευτέρα, 09-05-2022.

Για τους γονείς/κηδεμόνες που έχετε κάποιο ενδοιασμό ή δεν είστε ακόμη βέβαιοι για την επιλογή σας θέλουμε να σας τονίσουμε πως για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου είναι προτιμότερο η δήλωσή σας να κατατεθεί από Σεπτέμβριο, όποτε προκύψει ανάγκη.

Η διεύθυνση του σχολείου

Δημήτρης Κουσίδης